Deniz Seki'den tahliye sonrası ilk açıklama: Ne olur canımı yakmayın

Eklenme Tarihi : 2017-06-07 23:35:06


 “Uyuşturucu davasında” hüküm giyen ve 2,5 yıl cezaevinde kaldıktan sonra 5 Haziran'da tahliye olan Deniz Seki, basın toplantısı düzenledi. İşte Deniz Seki'nin açıklamalarından satırbaşları ve son 24 saati...

Deniz Seki, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nden önceki gün tahliye olduktan sonra ilk kez basın toplantısı düzenledi. Seki'nin açıklamaları şöyle:

Her şeyi unuttum. Çok uzun zaman oldu bu kadar kalabalığı bir arada görmeyeli. Heyecanımın kusuru bakmayın olur mu. Aslında bu bir basın toplantısı altında bir kavuşma toplantısı bence. Ben sizi çok özledim. Siz de beni özlediniz mi?

Çok zor bir yolculuktu. Gerçekten çok zordu. Ama sizler benim sesim oldunuz, sözüm oldunuz, elimi hiç bırakmadınız. Bütün sevenlerime sizlere, bütün yazılı ve görsel medyaya teşekkür ediyorum.

Benden dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ederim. 3 yıl 2 ay gibi bir süre ceza yattım. İlginç bir deneyimdi, hayat tecrübesiydi benim için. O kadar değişim hayat hikayeleri ile karşılaştık, aslında hayatta şükretmemiz gereken ne çok şey olduğuyla yüzleştim. Kendimi daha iyi tanıdım. Ben gerçekten güçlü bir kadınmışım, kendimle ilgili farkındalıklarım çoğaldı.

Mesela orası ile burası çok farklı. Orada küçükcük şeye mutlu olup kocaman dertle dağ gibi dururken burada kocaman şeylere sahip olup küçücük şeyleri dert ediyoruz kendimize. Bu çok önemli bir ayrıntı hayat adına, yaşantımızda edeceğim şükürler adına. Bu benim için çok önemli bir hayat deneyimdi.

Mutlulağa söz verdim çünkü benim milletim vicdanında beni akladı. O kadar güzel kucakladılar ki ben onlara mutluluk borçluyum ve mutluluğa söz vermek zorundayım. Herkese çok teşekkür ediyorum. Söyleyecek çok şeyim var ama şöyle iki saniy ebakışmamız bile ne demek istediğimi anlatıyordur zannediyorum. Ama sizi çok özlemişim o bir gerçek.

Söyleyecek çok şeyim var ama iki saniye bakışmamız bile ne demek istediğimi anlatıyor sanırım. Sizden bir tek şey rica ediyorum. Bana kilo almış diyebilirsiniz, yorgun gözüküyor diyebilirsiniz. Ama ne olur canımı yakmayın, daha canımı acıtmayın. Biraz daha yumuşak dille bahsederseniz benden... Bazı şeyler canımı acıtıyor çünkü. Anladınız siz ne demek istediğimi.

Daha nice güzel günlerde görüşeceğiz, size şarkılar söyleyeceğim. Şarkı söylemeyi çok özledim, müziğimi çok özledim, seyircimi çok özledim. Müzik beni ayakta tuttu orada. Çok güzel şarkılar yazdım bu yolculukta, bu hikayemde. Onları en kısa zamanda konserlerimde paylaşacağım. Kalpten kalbe bir yolculuk yapacağız sizlerle.

Evime gitmek istiyorum. Köpeğim Haydut’u çok özledim. Sonra bir yerlere gitmeyi planlıyoruz. Annem ben içerideyken çok büyük rahatsızlık geçirdi. Annemi çok özlemişim. Annemin göğsünde annemle hasret gideriyorum. Şu anda nereye gideceğim belli değil ama ülkemde olacağım.

Yakında evlilik olacak ancak tarihi belli değil. Sanki bütün evren benim için çalışıyor. Ağaçlar, çiçekler böcekler ve bütün insanlar ben mutlu olayım diye uğraşıyor sanırım.

Gece uyuyamadım. Yadırgamadım ama mutluluktan uyuyamadım.

Deniz Seki ilk konserini 15 Temmuz'da KKTC'de vereceğini, 5 Ağustos'ta ise Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda sevenleriyle buluşacağını söyledi.

Deniz Seki toplantının sonunda yeni şarkısı 'Bal Saklıyor'u söyledi. Şarkının sözleri şöyle:

 

Öncesi çok önemli sonrası için

Bir bakmışsın kış olmuş, baharlar gelmez niçin

Sabır çizdim resmini, güneş yaptım, ay yaptım

Sakladım hep ismini

Ben çiçeğim, sen balsın

 

Peşinden koştuğum halde

Burada günler geçmiyor

Dikeni battığı halde

Gül dikene küsmüyor

Seveni yaktığı halde kor oluyor, sönmüyor

Acıyı tattığı halde

Her çiçek bal saklıyor